wtorek, 18 stycznia 2022

Krem do rąk z rambutanem

Cześć 😁 moim największym faworytem wśród kremów do rąk jest niezmiennie krem z kokosem od Aovn, ale nie oznacza to, że nie sięgam po inne produkty. Na spotkaniu kosmetycznym w listopadzie zostałam obdarowana wieloma różnymi produktami, wśród nich znalazła się Dermo Care krem do rąk rambutan marki Saraya
Co to jest rambutan? Jest to taki owłosiony owoc liczi. W internecie jeszcze wyczytałam, że występuje głównie w Malezji, Chinach i Indonezji, a także w całej tropikalnej części Azji. Nazwa rambutan pochodzi od malajskiego słowa „rambutan”, który oznacza „owłosiony”.
Opis i zdjęcie pochodzą z wikipedii.
Opis - Nawilżający krem do rąk intensywnie nawilża skórę dłoni, pomaga odzyskać gładkość i elastyczność uszkodzonych dłoni, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy, działa kojąco na zmęczone i wrażliwe dłonie.
Składniki aktywne:

  • Ekstrakt z Rambutana - ekstrakt o działaniu nawilżającym. Wzmacnia cement hydrolipidowy skóry, chroni skórę przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego.
  • Olej arganowy - wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Wpływa na odpowiednie nawodnienie, odżywianie i zwiększoną elastyczność skóry. 
  • Witamina E - jest silnym przeciwutleniaczem, wzmacnia barierę naskórka i zmniejsza transepidermalną utratę wody prowadząc do wzrostu poziomu nawilżenia skóry.

Skład (INCI):

Aqua, Tripelargonin, Glycery lStearate Citrate, Octyldodecanol, Glycerin, Olea Europaea Husk Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olus Oil, Cetyl Alcohol, Nephelium Lappaceum Peel Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, Olea Europaea Fruit Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Panthenol, Tocopherol, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Arachidyl Glucoside, Xanthan Gum, Triethyl Citrate, Behenyl Alcohol, Benzoic Acid, Citric Acid, Triethanolamine, Sodium Benzoate, Parfum.

Tubka z miękkiego plastiku jest w słodkim kolorze różu z odrobiną seledynu. Do tego czarna nakrętka. Pod nakrętką znajdowała się folia zabezpieczająca, dzięki której mamy pewność, ze kremu przed nami nikt nie otwierał.
Sam krem jest białego koloru i bardzo fajnej treściwej konsystencji. Jego zapach jest słodki i owocowy. Jak pachnie owoc rambutan nie mam pojęcia, ale jeżeli krem ten pachnie jak ten owoc to jest to bardzo ładny zapach.
Krem bardzo szybko się wchłania w skórę i nie pozostawia tłustej warstwy. Dla mnie jest to bardzo ważne, bo pracuję z dokumentami i nie zachodzi obawa, że je utłuszczę czy pobrudzę. Więc spokojnie mogę go stosować na co dzień, a nie tylko wieczorem.

Składniki aktywne znajdujące się w tym kremie fajnie sprawdzają się na mojej skórze, która jest bardzo dobrze nawilżona i odżywiona.
Bardzo fajny krem, który warto mieć zawsze pod ręką.

4 komentarze:

  1. Ciekawi mnie ten krem i jego zapach. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też mnie ciekawi jak rambutan pachnie 😋

    OdpowiedzUsuń
  3. Może skuszę się na ten krem z kokosem od Avon, skoro jest Twoim faworytem.

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo ciekawy składnik, nigdy nie miałam kosmetyku z tym owocem

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy pozostawiony komentarz.
Bardzo proszę szanuj moją pracę i nie zostawiaj żadnych linków. Komentarze z pozostawionymi linkami będę usuwane.